Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poslední rafting v Roudnici

20. 9. 2011

 

Pátek 16.9. :     Páteční trénink se vydařil. Počasí na půlku září skvělý. Vody v kanálu je méně než známe, s nižší hladinou je spodek tratě zse pestřejší. Scházíme se v sestavě Míra,Vorel, Jirka a Jackye, takový standard pro slalom. Bezvadný je, že o trénink není valný zájem, takže máme hodně prostoru. Zajímavý jsou i nastavený branky. Takovej jednotičkovej mišmaš, kterej je zbytkem ze slalomovej branek. Kombinujeme a zkoušíme, celkem asi hoďku a půl. Roudnice je příjemná i zázemím, které nám poskytuje Jindra. Bezproblémový spaní je hodně příjemný.                      
Sobota 17.9. :    Trochu jsme doufali v co nejobtížnější slalom. Skutečnost je někde mezi. Je to plynulé a dvě místa vyžadují jistou zručnost. Jsou to branky 8. a 9., kde předtočení a posunutí raftu z íčka do proti přes váleček je zajímavý a hlavně „brejle“ pod schodem, jeté z leva doprava. Rizikovější varianta, pohodový chycení a složitější přejezd. Tyhle varianty v tréninku zkoušíme. Přejezd zleva nám dobře vychází v tréninku tak asi při každém pátém přejezdu a ještě nevíme proč. V kalkulaci nám ztoho vychází prostá pravda, šťouchy se nedoporučují a hlavně jet rychle dolu, v protivodách nelelkovat. Hned v první jízdě to celkem dáváme. Tím taky startujeme proces postupného zlepšování, bohužel jen velmi mírného. Do druhé chceme přidat více rizika a zlepšit chytání, přesto, že nebylo špatný. Ve výsledcích je to ale neznatelné. Přesto je to pro nás krásné 6.místo. Závod veteránů je přece jenom prestižnější. Trochu na čase ubereme a podržíme čistotu. Tohle byla dneska třetí a asi nejpovedenější jízda. Vyšel i přejezd. Poslední jízdou jen potvrzujeme dobrou formu. S Hájosem jsem dohodl ještě hlídky. Je to odlehčení a dost povedený. Do raftu dostáváme Martí. Celá hlídka je kombinací Ježků, Hájose, Berušek a Jezinek. Porážíme zbytek hlídek o „parník“. Při dlouhých inspirujících meditacích, ke kterým sklouzne skoro každý hovor, nám o slalomech vyšlo tohle prosté ponaučení: „Háčkové si to musí prostě uřídit zepředu, protože na zadáky není vůbec žádné spolehnutí. Naproti tomu zadáci zase celou cestu opravují to co ti vepředu pokazili“. Tomu se asi říká kolektivní symbióza a souhra na R4. Po úspěšném dni se jdeme podívat na štatl. Chceme zkouknout veterány, tentokrát ty s motorem pod kapotou. Tradiční akce nezklame. Některé jsou fakt skvosty. Letos zde opět probíhá vinobraní . Náš podíl na oslavě je ale velmi decentní.   

Neděle 18.9. :   Avizovaná změna počasí je tady. Od rána je to znát. Zrovna když chceme jet treninkovku tak je déšť nejsilnější. Je to silný útok na psychiku. Naštěstí se příroda umoudří a mi to stihneme. Přesto, že trať je velmi lehká a čitelná dokážeme to dokonale zbabrat, netrefit se a nabrat vodu. Naštěstí se poučíme a tohle se již nestane. Právě ta snadnost kanálu a jednoduchost průjezdu je pro nás spíše handicapem. Nahrává to spíše prosté síle. Přesto to dáváme v každé jízdě poměrně přesně a protože nám to celkem klouže, jsou z toho dobře zajetý čtyři jízdy. To znamená velmi překvapivé 6.místo v ČP a 1.místo veteránské. Velmi pěkná bilance.

 

  P.S.   Byl to poslední závod na kanálu. Celý areál dozná velkých změn. V prostoru současného kanálu bude elektrána.

Za Ježky v Roudnici Míra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář