Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soča a Lieser 2017

14. 6. 2017

Soča 24.5. - 28.5. 2017

 

V průběhu závodů na Tanvaldské Kamenici přiša řeč na vodácký zájezd -  kyblíky 2017. Vzhledem k úspěšné nominaci na ME v raftingu jihlavské závodní posádky Ježek Teamu připadá plánování akce na zbylé členy ježků " aktivní záloha ".

 

Vcelku bez odporu padá volba na Slovinsko a to perlu Julských alp řeku Soču.

 

24.5. 2017

V dohodnutém čase navazujeme lodě ( Mára Doležal a Tomáš Gryc ) a vyjíždíme na dohodnutý sraz s dalším ježkem Jackyem. V 19.30 se scházíme ve Dolním Dvořišti a po rychlém občerstvení a dotankování vyjíždíme směr Linz, Salzburg s dojezdem do údolí Maltatalu. Kolem půlnoci uléháme v  kempu ve vesničce Malta.

 

25.5. 2017

 v 9.30 stojíme na nástupu řeky Lieser pod dálničním mostem v Gmundu. Po rychlém rozkoukání a debatě o stavu vody převážíme auto do místa cíle a dálnicí se vracíme zpět na start. Vody je méně než známe z poslední akce, ale hned první skok přírodního jezu napovídá, že jízda bude pestrá. V prostřední části řeky v již známe výživné peřeji Jackye prověřuje eskymácký obrat a po rychlém bezpečném zvednutí pokračuje dál ve splutí. Řeka je nádherná prosluněná a nižší voda dává řece nové obzory. V centru města Spital an der Drau prohlížíme slalomku s technickým nájezdem. Voda nem&a acute; takovou sílu, ale slalomka je nádherná, hravá. Převládá nedšení a jedeme znovu. V odpoledních hodinách odjíždíme do Julských Alp směr Bovec.

 

26.5. 2017

časně ráno nás budí v kempu ve vesničce Trnovo "nad slalomkou" naše druhá půlka vodácké akce a to kluci, holka a pes "Šnekovci" ( Šnek, Monča, Tom. Kučera a Franta ). Jsme všichni a můžeme společně hodít lodě na vodu.

Po zajištění permitu 3EUR loď jedeme na vrchní část řeky se startem pod soutěskou od kempu Klim. Sjezd zahajujeme skokem do soutěsky a rozpádlováním se proti proudu. Větší parta je hned znát a pádlování ještě víc baví. Po technických pasážích, kdy menší voda nutí ještě k větší menávrovatelnosti s lodí připlouváme k soutěsce. Během prvního úseku nám již Franta ukazuje průjezdy pasáží po suchých skalách - nuda to určitě není.

Soutěsku označenou WWW III - IV jdeme prohlédnout a to je dobře. Méně vody zdobí soutěsku svižným nájezdem, kdy je nutné si pohlídat obnažený bufující kamen v pravo a silný proud nabalující se na skálu po levé ruce. Jackye dává přednost rozcvičce s kajakem a soutěsku obnáší, ostatní dáváme a pod soutěskou je o čem povídat. Užijeme poslední dojezdové kilometry v nádherném údolí vše umocňuje soutok Soči a Koritnice, kde se tvoří vodácky atraktivní rozhraní. 

 

Odpolední program tvoří sjezd úseku od Srpenice I. po slalomovou trať Trnovo. Úžasný. Společně s TomTomem dáváme slalomku a to až po bránu Sifonšluchtu. Tam už se musí dát do pádla všechno a jízdu si moc užíváme. Mára dává trochu nejistého eskymáka, ale na podruhé je vše vyřešené a pokračuje se. Začíná dlouhý úsek s kajakem na zádech, který nás čeká ještě mnohokrát. Franta těsně před Trnovem v rychlé vodě láme pádlo a musí z lodi. Tím to však pro Frantu nekončí a večer si nešťastně rozráží čelo. Šití je zajištěné až následující den a to za značn&eacu te; podpory Moniky. Vše dopadá dobře.

 

Přichází zpráva z Gruzie a slavíme první dvě stříbra z ME.

 

27.5. 2017

Franta s Monikou odjíždějí řešit lékařskou pomoc a zbytek pádlerů vyskakuje na nasedacím místě Srpenice 1. dáváme úsek do kempu. Po zprávách z nemocnice se rozhodujeme pro dolní úsek pod Sifonšluchtem s dojezdem do Kobaridu. I přesto, že jsme úsek všichni už jeli, zjišťujeme, že si nic nepamatujeme a jedeme na oči. Prvních výživných 600 m opepřuje Tom Kučera eskymákem v těžké vodě. Jízdu si užíváme, poměrně zbytečně spěcháme,to aby se dostal na vodu i Jackye, který je pro tuto jízdu řidičem. V pozdním odpoledni přijíždí ošetřený Franta s Monikou a jsme rádi jak to dopadlo. Slunce je už nízko a dáváme znovu střední úsek Srpenice I. + slalomku. Vynášení se již zajídá.

 

28.5. 2017

 

poslední pádlovací den. Jackye ráno odjíždí a ostatní snášíme lodě na spodní úsek s dojezdem do Kobaridu. Monika si dává zahajovací peřeje www III+ na rozpádlování. Dává to profesorsky s jedním vylehnutím a je ozdobou jízdy.Průjezdy máme načtené,snažíme se šněrovat řeku co to jde.

Ve 12.00 máme navázáno a odjíždí se domů.

 

Nádherné počasí a skvělá parta, relax od všedních dnů.

 

Mára

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář