Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vltava 2018 s ježkama

27. 8. 2018

Vltava 2018 ( Č.Vrbné a Čerťáky ) 23.-26.8.2018

Čtvrtek 23.8. : Ranní odjezd na kanál do Vrbného startuje letošní ježdění na Vltavě. Ve skromné sestavě, Míra a Mára stíháme hned i dopolední blok. Kanál praská ve švech, je tu opravdicky živo. Přesto nalézáme menší skuliny v davu a absolvujeme tři povedené jízdy. Hned od prvního namočení pádla je jasný, že tohle bude bezvadný. Na pozdní srpen je velice teplo a taky musíme konstatovat, že voda nijak nechladí a pod kloboukem máme slušně přetopeno. V takové situaci ani nějaké to eskymo nevadí. Asi i z těchto důvodů si Mára jízdu na lodi, v odpoledním bloku, prokládá stylovým kraulem. Plaveckou minulost prostě nezapřeš. Za parádní ježdění se pak musíme odměnit gáblíkem u „Potrefené husy“. Na venkovní terase se s večerem hlásí i nastupující bouřky. Ty nás naštěstí minou.

tek 24.8. : Dorazil Šíma a je zjevně naladěn rozšířit kajakářskou smečku. Počasí, přes výhrůžky meteorologů, je stále slušný. Odjezdíme si své tři jízdy, Šímovi stačí dvě a můžeme balit. Přesun na Vltavu pod Lipnem již absolvujeme v doprovodu Jackyeho. Voda teče od tří a zájem o máchání se v mírně páchnoucí vodě je mimořádný. Po chvilce se k davu jízdychtivých přidáváme. To jsme již doplněni o Toma, Vojtu a Kačku, takže šest kyblíků. Vzhledem k tomu, že pro dnešní sjetí dolu na raftu nemáme pravé pádlery, využíváme vodu na tři jízdy, přičemž poslední jízda byla naprosto dokonalá, neboť zájem opadl a řeka byla naše. To již Tom, Vojta a Pavel jedou dolu přes Čerťáky.

Sobota 25.8. : Naše původní záměry narušují změny v programu sjezdu ČP R4. Sjezdy budou až odpoledne. Tohle nám ale vyhovuje. Můžeme si sjet Čerťáky tréninkově. Vorel a Jirka již dorazili a jako obrovskou posilu zde máme Zuzku, která nám obstará logistiku. Sjetí proběhlo v pohodě. První závod je ČP open. Jedeme ho s chybama a mírně zadrženě, v podvědomí je druhý start a s tím i veteránské mistrovství. Druhý závod má odlišný průběh. Jedeme lépe na průjezdech a celkově to působí svižnejc. Teď ještě musíme počkat TR Prostějov Masters, neboť celý závod, i open, je poznamenán nesourodostí a odloženými starty. To rozhodně nepůsobí dobře a je to v příkrém rozporu s proklamacemi od vedení SVOČRu. Zpět k veteránům. Všechno dopadlo skvěle. Vyhráváme o 5 vteřin. Později zjišťuji, že náš čas z prvního sjezdu i druhého, je stejný. Nevěřit na pocity. Večerní vyhlášení na „Maríně“ je dobře připravený, bezvadně zvládnutý a probíhá důstojně, společně se sjezdy kanoistů. Placky nám předává veslař Václav Chalupa. Kyblíková sekce se na ježdění zase rozdělila a ordinovala si ho podle chuti.

Neděle 26.8. : Po nočním dešti přišlo mírné ochlazení, ale stále je to dobrý. Ježek team si sjíždí pro radost ještě jednou Čerťáky. Splutí je umocněno oparem nad vodou, který všemu dává romantický nádech. Navíc řeka je prázdná. Polední sjezd R6 je od splavu pod slalomem pod Loučovickou kaskádu. Jedeme celkem svižnou, ale naprosto mlčenlivou jízdu. TR Prostějov, ve velmi silné sestavě, nás poráží o 13 vteřin, což můžeme považovat za dobře odvedenou práci. Sestavu ježku do šestice doplnil Pavel a Boča. Ten nás opouští a spěchá na slalomy, do raftu naskakuje Mára. Dojíždíme to na Lipno II. a vychutnáváme si naprosto kouzelné peřeje. Všechno probíhá velice dobře, tak jak celý čerťácký víkend. Bohužel chaos, který provázel tyto závody, vyvolává jistou pochybnost o regulérnosti a snižuje výrazně úroveň závodu. Převládají zájmy jedinců nad zájmem skupiny a pořadatel s rozhodčími to toleruje. Svaz by asi měl zaujmout jednoznačnější postoj, protože navenek to působí nemocně. Myslím, že Vltava 2018 v tom překonala mnohé, námi kritizované závody v zahraničí.

 

Zaznamenal Míra, foto v albu Vltava 2018

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář